Egy hét a Nestlé vezetői között II.

Olvasási idő: 3-4 perc
,,Izgalmas programot indítottunk a Szent István Egyetem Deák Tibor Szakkollégiumával közösen: 2019 tavaszán az intézmény három fiatal hallgatója tölt egy-egy hetet három helyszínen – a központi irodában, valamint szerencsi és büki gyárunkban –, három felsővezetőnk mellett. A program során lehetőséget nyújtunk az érdeklődő diákoknak, hogy belelássanak a vezetőink mindennapjaiba, így szerezve értékes tapasztalatot egy nagyvállalat irányításáról."- Nestlé Hungária Kft.
A Nestlé Manager Shadowing programról kérdeztük Czompó Norbertet, szakkollégiumunk egykori tagját.

 

 

[gallery ids="305,306" type="rectangular"]

1. Ki mellett töltötted a heted és hogyan telt egy napod vele?

A program keretében egy hetet Arthur van Raalte, a Nestlé Purina PetCare büki gyárának gyárigazgatója mellett tölthettem el. Igen változatosak voltak a napjaim Bükön. Az első napon rövid ismerkedés után megbeszélések sora következett, illetve a gyárban is körbevezetett személyesen. A szerdai napot Sümegen töltöttük, ahol a gyár következő évi operációs tervének összeállításában is részt vehettem. A pénteki napot egy prezentációval zártam, ahol beszámoltam Arthurnak és csapatának az egy hét alatt szerzett tapasztalataimról és élményeiről.

2. Milyen elképzeléseid voltak a program előtt? Hét végére milyen benyomásokkal tértél haza?

A gyárban már korábban jártam egy félnapos üzemlátogatás keretében, amely már akkor is lenyűgözött szervezettségével és a „Safety First” munkabiztonsági gyakorlat teljes mértékű megvalósításával.  Rendkívül pozitív élmény a számomra, hogy amit az első munkanapomon, a biztonsági oktatáson hallottam, az valóban élő szabályokat foglalt össze, amit minden dolgozó maximális mértékig komolyan vesz.

3. Hogyan viszonyultak hozzád az ott dolgozók?

Nagyon örömteli volt látni, hogy Arthur igyekszik jó kapcsolatot kialakítani minden kollégával. A héten velem is többször személyesen leült beszélgetni: mesélt az élelmiszeripar területén szerzett tapasztalatairól és készségesen válaszolt a felmerülő kérdéseimre. Ezenkívül nagyon sok pozitív benyomást szereztem a vezetőkről, mindenki rendkívül nyitott volt velem, érdeklődtek a jövőbeli terveimről, cserébe szívesen meséltek a munkájukról, kérdezhettem tőlük és felajánlották, hogy közelebbről is bemutatják a hozzájuk tartozó területet.

4. Milyen újdonságokat láttál, illetve sajátítottál el ezalatt a pár nap alatt?

A hét során bepillantást nyerhettem a LEAN és a TPM (Teljeskörű hatékony karbantartás) rendszer gyakorlatban alkalmazott eszközeibe, módszertanába, amelyek rendkívül komplex módon vannak jelen egy ilyen magas színvonalon működő mintagyár életében.

5. Sikerült az egyetemen megszerzett tudásodat kamatoztatni a hét során?

Az alapképzésen folytatott tanulmányaim során az Élelmiszeripari Gazdaságtan Tanszék által tartott órákon többször elhangzott a „SWOT-analízis” kifejezés. A hét során nagyon érdekes volt látni, hogyan működik egy SWOT analízis a valóságban, jó volt megtapasztalni, hogyan hasznosítja ezt a csapat. Továbbá, eddigi MSc. tanulmányaim során tanultak közül láthattam, hogy a különféle minőségmenedzsment módszereket hogyan lehet hatékonyan alkalmazni termelési környezetben.




Szívesen írnál Te is cikket a blogunkra? Várjuk élménybeszámolódat az élelmiszeriparral, szakkollégiummal, élelmiszerekkel vagy bármilyen szakmai jellegű  témában a deaktszakkollegium@gmail.com email címre.

Szerkesztette: Csiszár Sára Luca

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések