Csenki Eszter, Szakkollégiumunk előző Pénzügyi Referense


Jelen posztunkban Csenki Eszter, a Szakkollégium volt Pénzügyi- és Pályázati Referense, jelenleg pedig a Nébih munkatársa mesél nekünk a Szakkollégiumban betöltött pozíciójáról.





Melyik időszakban voltál vezetőségi tag? Mi volt előtte a ’múltad’ a szakkollégiumban?





2018. februárjától 2020. februárjáig, két éven keresztül voltam a Szakkollégium Pénzügyi- és pályázati referense. Előtte már jó ideje aktív tagja voltam a DTSZ-nek, még elsőévesként csatlakoztam 2015. tavaszán, viszont a munkacsoporti tagság kimaradt a szakkolis „pályafutásomból”.










Mit gondolsz mivel lettél több a vezetőségi időszakod alatt? Milyen élményeket adott neked a vezetőségi státusz?





Az elmúlt két évben számos kihívással kellett szembenéznem, amelyek során életreszóló tapasztalatokat szereztem. Megtanultam, hogy a legkilátástalanabb helyzet is jóeséllyel megoldódik valahogy, hogy az apró dolgokon nem érdemes stresszelni és azt, hogy ha egy összetartó csapatban dolgozik az ember akkor nincs lehetetlen, mindig a legjobbkor fog a segítségedre sietni valaki. A személyiségbeli változásokon kívül azonban nem szabad elmenni amellett sem, hogy betekintést nyerhettem az EFOP pályázatok, a közbeszerzés és számos egyéb pénzügyi, pályázati folyamat részleteibe is. Olyan gyakorlati tudást szereztem, amely nem feltétlen kötődik a végzettségemhez, ezáltal szélesítettem a látókörömet.









Voltak kedvenc feladataid, amiket végeztél? Ha igen, mesélnél róla?





Kedvenc feladat kapcsán az jut eszembe, amikor egy-egy EFOP beszerzés végeztével feltöltöttem a Drive meghajtónkra a teljes pályázati dokumentációt. :) Elég sok szervezéssel, stresszel és utánajárással jár egy-egy ilyen folyamat és mindig elégedettséggel töltött el, ha minden papír a helyére került.









Mit mondanál azoknak a tagoknak, akik vezetőségi tagok akarnak lenni, de nem biztosak a döntésükben?





Teljes mértékben tudok azonosulni a kérdéssel, két évvel ezelőtt én is sokat hezitáltam és kissé bátortalanul álltam a vezetőségi pályázáshoz. Azt javaslom a hasonló cipőben járó tagoknak, hogy ha bizonytalanok, először jelentkezzenek munkacsoporti tagnak. Így beleláthatnak a vezetőség munkájába, tevékenyen hozzájárulhatnak a szakkoli működéséhez, majd a következő évben már magabiztosan adhatják le a vezetőségi pályázatukat.













Szívesen írnál Te is cikket a blogunkra?
Várjuk élménybeszámolódat az élelmiszeriparral, szakkollégiummal, élelmiszerekkel vagy bármilyen szakmai jellegű témában adeaktszakkollegium@gmail.com email címre.





(Szerkesztette : Mikulás Viktória)







Megjegyzések

Népszerű bejegyzések