Nestlé Manager Shadowing program 2020-as kiadás I.
A Nestlé Manager Shadowing programról kérdeztük Lippai Laurát, szakkollégiumunk tagját.
Ki mellett töltötted a heted és hogyan telt egy napod vele?
A hetet Szerencsen és Diósgyőrön töltöttem Helene Kovalevsky mellett. Helene egész nap meg sem állt, mindig volt valami tennivalója, viszont azonnal észrevettem a kitörő lelkesedését és energiáját, amely nem csökkent a nap végére. Hozzáállása az emberekhez és a munkájához példaértékű, nagyon sokat tanultam tőle. Külön örülök annak, hogy családanyaként mesélt arról, hogyan egyezteti össze a munkát a magánélettel.
Milyen elképzeléseid voltak a program előtt? Hét végére milyen benyomásokkal tértél haza?
Meglehetősen nagy izgalommal érkeztem meg. Ugyanakkor olyan profizmussal fogadtak és kezelték a hét során vendéglátóim a helyzetet, hogy izgalmam hamar köddé vált és örömmel mentem minden nap a céghez. Alapvetően pozitív kép volt bennem a Nestléről, de a hét során szerzett tapasztalataim ezt még jobban megerősítették.
Mi volt a legnagyobb pozitívum, amit a vezetők mellett megtapasztaltál?
A lelkesedésük. Hihetetlen volt, milyen örömmel beszéltek a munkájukról, illetve a nap végére sem apadt az energiájuk. Lelkesen és tettre készen vágtak bele a felmerülő problémák megoldásába. Ezen kívül a kommunikációjuk egymással és az alkalmazottakkal is kifejezetten nagy hatással volt rám. Szimpatikus volt a nyitott és őszinte kommunikáció, amit egymással folytatnak.
Hogyan viszonyultak hozzád az ott dolgozók?
Mindenki nagyon kedves és befogadó volt. Érdeklődéssel fordultak felém és egy pillanatig sem éreztem, hogy én csak egy „diák” vagyok. Akivel találkoztam megpróbálta átadni a tapasztalatát és tudását. Nagyon motiváló volt, ahogy mindenki lelkesen és szeretettel beszélt a feladatairól.
Milyen újdonságokat láttál, illetve sajátítottál el ezalatt a pár nap alatt?
Most jártam először mindkét gyárban, így rengeteg újdonság volt a technológiai megvalósítások terén, illetve a szerkezeti felépítésben is. Nagyon izgalmas volt látni, hogy hogyan dolgoznak az emberek a gépekkel és egymással együtt a különböző részfolyamatok ellátásában. Továbbá azt is érdekes volt számomra látni, hogyan készül el véglegesen egy projekt, milyen sok munka van egy-egy apró módosításban, amit a fogyasztó lehet, hogy észre sem vesz elsőre. Például a Szerencsen készült üreges figurák csomagolásának 100%-a újrahasznosítható anyagokból készül most már, amihez rengeteg befektetett energiára volt szükség, de ez mind megérte a fáradozásokat.
Sikerült az egyetemen megszerzett tudásodat kamatoztatni a hét során?
Úgy gondolom, hogy az egyetemen kapott stabil alapra építkeztem a Mentor Shadowing során. Rengeteg új dolgot tapasztaltam, de a legtöbbet tudtam kötni valamihez, amit az egyetemen tanultam. Nyilván minden vállalatnak megvan a saját cégkultúrája, amit érkezéskor szükséges elsajátítani, de az élelmiszeriparral kapcsolatos legtöbb kifejezést, kérdéskört értettem és hozzá tudtam szólni. Nem éreztem egy pillanatig sem, hogy nem lenne elég az egyetemről hozott tudásom, amit pedig nem tudtam, kérdeztem róla és ők készséggel elmagyarázták miről van szó, amiért külön hálás vagyok.
Szívesen írnál Te is cikket a blogunkra? Várjuk élménybeszámolódat az élelmiszeriparral, szakkollégiummal, élelmiszerekkel vagy bármilyen szakmai jellegű témában a deaktszakkollegium@gmail.com email címre.
Szerkesztette: Csiszár Sára Luca
Megjegyzések
Megjegyzés küldése