Nestlé Manager Shadowing program 2020-as kiadás II.


A Nestlé Manager Shadowing programról kérdeztük Csergő Esztert, szakkollégiumunk tagját.









Ki mellett töltötted a heted és hogyan telt egy napod vele?





A hetet a Nestlé Purina PetCare büki gyárának igazgatója, Arthur van Raalte mellett tölthettem. Napjaink igen változatosak és mozgalmasak voltak. Az első napon rövid ismerkedést követően megbeszélések sora következett, majd személyesen vezetett körbe a gyárban, így megismerhettem az ott alkalmazott technológiákat, a gyár mindennapjait. Szerdán az újonnan épülő gyárrésszel kapcsolatos teendőit, megbeszéléseit követhettem végig. A "terepre" is kimentünk, így megismerkedhettem az építkezésen éjt nappallá téve dolgozó mérnököket is. Szerencsém volt részt venni egy több napos workshopokon és testközelből szemlélni, megfigyelni egy folyamat-optimalizációs folyamatot. A hetet egy prezentációval zártuk, melynek keretén belül beszámoltam a vezetőségnek a héten szerzett tapasztalataimról.





Milyen elképzeléseid voltak a program előtt? Hét végére milyen benyomásokkal tértél haza?





Azt már a program kezdete előtt is sejtettem, hogy egy gyárigazgató munkanapjai eseménydúsak lehetnek, ez természetesen be is igazolódott a hét folyamán. Érdekes volt látni, ahogyan a produkció egyes területei, a "szálak" egy szobában összeérnek, ahogyan az egyes vezetők beszámolnak részlegük működéséről, teljesítményéről, így alkotva egy jól működő csapatot.





Mi volt a legnagyobb pozitívum, amit a vezetők mellett megtapasztaltál?





Rengeteg új információval gazdagodtam az itt alkalmazott technológiákról, munkavédelmi szemléletről és annak gyakorlatáról. Érdekes volt továbbá számomra, hogy hogyan valósul meg a gyakorlatban egy dinamikus csapatmunka és hogy ezt hogyan tartja kézben, koordinálja Arthur.  Az itt tapasztaltakat minden bizonnyal fogom majd hasznosítani a még épp csak kezdődő pályafutásom során.  Fontosnak tartom megemlíteni, hogy nem csak tudásom bővíthettem, hanem személyem fejlődéséhez is nagyban hozzájárulnak a látottak, hallottak.





Hogyan viszonyultak hozzád az ott dolgozók?





Mindenki nagyon nyitott és segítőkész volt, kérdéseimre készséggel válaszoltak. Arthur minden lehetőséget megragadott, hogy az épp terítéken lévő témával kapcsolatos tudnivalókat, tapasztalatait megossza.





Milyen újdonságokat láttál, illetve sajátítottál el ezalatt a pár nap alatt?





Az állateledel gyártással kapcsolatosan az egyetemen nem foglalkoztunk, így az ott alkalmazott technológiák újdonságot jelentettek számomra. Mint ahogyan azt korábban is említettem, szerencsém volt részt venni egy több napos folyamat-optimalizációs workshopon. Rendkívüli élmény volt élesben látni egy ilyen folyamatot. A hallottak alapján, ez minden bizonnyal egy nagyon komplex feladat, az igencsak tapasztalt tagokból álló csapat tagjai közötti hatékony kommunikációt és szervezettséget igényel. Remélem egyszer, a közeljövőben én is aktív tagként vehetek részt hasonló eseményeken. :)





Sikerült az egyetemen megszerzett tudásodat kamatoztatni a hét során?





Rengeteg új dolgot tanulhattam a hét során, de rengeteg párhuzamot is tudtam húzni a látottak és a megtanultak között. A gyáron végighaladva az egyes műveletek, alkalmazott gépek nagy része ismerős volt korábbi tanulmányaimból, ami a záróvizsgára készülés közepette nyugtatólag is hatott és segített elmélyíteni ezeket az ismereteket. :)










Szívesen írnál Te is cikket a blogunkra? Várjuk élménybeszámolódat az élelmiszeriparral, szakkollégiummal, élelmiszerekkel vagy bármilyen szakmai jellegű  témában a deaktszakkollegium@gmail.com email címre.





Szerkesztette: Csiszár Sára Luca


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések