Félévi beszámoló tagunktól, Benke Andrástól

A félév lezárultával megkértük egy tagunkat, hogy mesélje el melyik program/kurzusalkalom volt a kedvence a tavaszi félév alatt, illetve milyen egyéb élményekkel gazdagodott. 

Interjúalanyunk Benke Andris, másodéves élelmiszermérnök hallgató, aki két éve a szakkoli tagja, most az ő beszámolóját olvashatjátok:

Termékfejlesztés kurzus:

Rendkívül érdekes szakmai programon volt lehetőségünk részt venni, ami nem volt más, mint a DTSZ által szervezett termékfejlesztés kurzus. Dr. Tóth Adrienn Tanárnőnek köszönhetően betekintést nyerhettünk abba, hogyan is zajlik egy új termék fejlesztésének a folyamata, majd pedig a megszerzett elméleti tudást átültettük a gyakorlatba és mi magunk készítettük el a saját termékünket. A két napos kurzus első napja leginkább az ötleteléssel telt. Egy rövid ismerkedés után elkezdtük összegyűjteni, hogy a kifejlesztett termékünk milyen problémákra tudna megoldást nyújtani, ki lenne a célközönség és persze mi lenne a termék előállításának folyamata. A nap végére meg is állapodott a társaság abban, hogy a jól ismert, eredeti gyros receptúráján szeretnénk változtatni. Mégpedig egy olyan verziót álmodtunk meg, ami csökkentett szénhidrát- és alacsonyabb zsírtartalommal, valamint gluténmentes módon készül. Az eredeti búzalisztes tortillát, kukorica- és lenmag liszt keverékével váltottuk ki, a csirkét pedig nem napraforgó olajban, hanem egészségesebbnek mondható olíva olajban sütöttük meg. A második nap már nem maradt más hátra, mint a gyros elkészítése és a jól megérdemelt lakmározás, avagy szakszóval érzékszervi bírálat. A beszerzett élelmiszereket egy, az egyetem által biztosított laborban dolgoztuk fel. A sütés-főzés első pár próbálkozása nem sikerült a legjobban, de mint tudjuk, puding próbája az evés, és a sokadik próbálkozásra már kifizetődött a sok energia, amit a projektbe fektettünk. A sikeres napra a jó hangulatban elfogyasztott közös vacsora tette fel a koronát.

 

Mentorprogram:  

Minden évben alkalmuk nyílik a szakkoli tagjelöltjeinek mentoráltnak, a tagoknak pedig mentornak jelentkezni a mentorprogramba. Úgy gondolom, hogy mind a két fél rendkívül sokat tud profitálni az itt kialakuló kapcsolatokból. A mentoráltaknak hatalmas segítség, hogy az esetleges akadályokban és felmerülő kérdésekben támaszkodhat egy olyan mentorra, aki nagyon sok segítséget tud neki nyújtani. Nem csak a szakkolival kapcsolatos ügyekben (pl.: előadások, programok), de az egyetemi dolgokban (pl.: tárgyfelvétel, jegyzetek, vizsgatapasztalatok) vagy akár még az egyetemen kívüli problémákban is sokat tud segíteni egy mentor. A mentor amellett, hogy kreditet kap a tevékenységéért cserébe, számos új kapcsolatot tud így kialakítani és persze sokat tud segíteni is, ami mindig szuper hiszen jobb adni, mint kapni. Szerencsére ezekből a mentor-mentorált kapcsolatokból nagyon sok esetben az egyetemen átívelő barátságok szövődnek. Nekem volt szerencsém mindkét oldalról megtapasztalni a mentorprogramot és bizton állíthatom, hogy nagyon jó tapasztalatokat szereztem, éppen ezért mindenkinek nyugodt szívvel ajánlom a programban való részvételt. 

 

Velencei csapatépítő:

Nagyon örültem, amikor megtudtam, hogy a velencei csapatépítő 3 napos lesz, mivel az ehhez hasonló programok mindig nagyon jól összekovácsolják a brigádot, idén sem volt ez másképp... A retró hangulatú, 90-es éveket idéző szállás elfoglalása után, egy közös hamburgerezéssel, valamint éjszakába nyúló társasozással és beszélgetéssel telt az első nap. Másnap délelőtt már a tavon eveztünk, a szép időben való sportolás öröme mellett a túravezetőnek köszönhetően számos érdekes információt megtudhattunk a Velencei-tó történetéről és élővilágáról. Rövid pihenő és strandolás után elérkezett a nap fénypontja, ami a Velencei-tó körbetekerése volt. Kisebb nagyobb megállásokkal ugyan, de sikeresen teljesítettük a kihívást, annak ellenére is, hogy a végére rendesen beborult az időjárás és szedni kellett a (már megfáradt) lábunkat, hogy ne kapjon el minket a vihar. Közös pizzázás volt a következő program, amit szintén társasozás és egy csapatépítő iszogatás követett. Másnap fáradtan ugyan, de felejthetetlen emlékekkel gazdagodva szálltunk fel a vonatra. Ahogy a hazaút, úgy az egész hétvége is nagyon jó hangulatban telt, úgyhogy abszolút elérte a célját a hétvége és sokat épült a CSAPAT!


A beszámolót készítette: Benke András


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések